Good morning! J Gotowi na dalsze ćwiczenia?

Jesteśmy w waszych podręcznikach na stronie 40. Zaczniemy od historyjki obrazkowej, którą będziecie mogli posłuchać jak tylko zalogujecie się na stronie, z której mam nadzieję już korzystaliście

www.pearson.pl   –    potem po prawej  ‘edesk’   –  strefa ucznia   – rejestracja lub kto już to zrobił logowanie.    Następnie szukamy ‘New English Starter’ ,   ‘Class CD2’    i nagranie  24.

Spójrzcie na obrazki  i posłuchajcie jaką kolejną przygodę przeżywają Miki, Mini i Pluto.

Jeśli ktoś chce, słucha więcej razy. Jest też możliwość samodzielnego odegrania scenek z historyjki – wtedy odtwarzacie nagranie 25.

Następnie odtwarzamy nagranie nr 26 do zadania 11 w podręczniku i słuchamy ile jakich stworzeń znajduje się w akwarium. Dorysowujemy i malujemy brakujące stworzenia  np. jeśli usłyszymy ‘three blue fish’ (3 niebieskie ryby), a w akwarium jest jedna, to dziecko maluje jeszcze 3 i koloruje na niebiesko.

Aby poćwiczyć poznane słówka i opisywanie ich z użyciem kolorów, słów  ‘big’ – duży  i ‘small’ – mały, z tyłu książki znajdziecie karty obrazkowe – Unit 5, które należy wyciąć.

Z ich pomocą dziecko ćwiczy opis  np. podnosi zielonego żółwia i mówi:

It’s a turtle. It’s big. It’s green.

Przypominam, że ‘It’s…..’ – oznacza  ‘Jest….’

Dla dalszego utrwalenia wiadomości otwórzcie ćwiczenia na stronie 34-35. Zróbmy obie strony

Do ćw.4 puszczamy nagranie nr. 23 ze strony internetowej. (Przypominam, że instrukcje do zadań znajdują się u dołu każdej strony.)