Good morning! J W tamtym scenariuszu był rozdział 7 i jedzonko. Tutaj będzie rozdział 8 – My Holiday, czyli Moje wakacje.

Jesteśmy w podręcznikach na stronie 60

Zaczynamy od ćw. 1 – na ‘Class CD 3’ nagranie 16 – rymowanka. Śpiewamy i powtarzamy. Następnie nagranie 18 – naklejamy w odpowiedniej kolejności nowe słówka:

Beach – plaża   /bicz/

Sea – morze   /si/

Sandcastle – zamek z piasku   /sandkasul/

Słuchamy, powtarzając je głośno.  Zaznaczamy ‘fajeczką’ obok naklejek, które  widać na obrazku w podręczniku, a ‘krzyżykiem’  ten, którego nie ma. (jeśli taki jest)

Następnie słuchamy nagrania nr.19 Zakreślamy w kółko usłyszane zabawki.

W ćw. 5 str. 61 dzieci łączą kufer z odpowiednimi zabawkami.

Zadanie 6. – znajdujemy na obrazku pokazane zabawki i zakreślamy je.

Picnic – piknik   /pyknik/

Delicious – pyszny   /delyszys/

Nagranie nr.21 – puszczamy dzieciom piosenkę, nawet kilka razy, niech próbują śpiewać jeśli tylko będą chcieli.

W zadaniu 8 głośno liczymy powtarzając cyfry i dorysowujemy na obrazku brakujące rzeczy.

Str. 64 – Nagranie 23 – Słuchamy historyjki obrazkowej. Dzieci mogą wcielać się w rolę postaci.

Zadanie 11 – nagranie 25 – z każdego obrazka trzeba wykreślić jeden przedmiot/osobę, który nie jest opisany.

Str. 66 – nowe słówka:

Lake – jezioro  /lejk/

Mountains – góry   /małntyns/

Zad. 13 – nagranie 27 – powtarzamy i pokazujemy odpowiedni obrazek.

Zad. 14 – słuchamy i dopasowujemy osobę do miejsca.

W zad.16 str. 67 –  głośno liczymy i zakreślamy odpowiednią cyfrę.

W zadaniu 17 dzieci rysują i siebie i swoją rodzinę na wakacjach, oraz rzeczy, które chciałyby e sobą zabrać.

Oczywiście mamy do tego w ćwiczeniach wszystkie zadania z rozdziału 8.Wiem, że jest tego dużo więc to dla chętnych. Do rozdziału 7 i 8 mamy jeszcze karty obrazkowe, gdyby dzieci chciały je wyciąć i bawić się nimi to gorąco zachęcam.

Wiem, że jest tego dużo i nie tak powinno to wyglądać, ale chcę, żeby dzieci mogły choć w najmniejszym stopniu poznać słówka, z którymi się spotkają w przyszłym roku. Jeśli spotkamy się w szkole to na pewno będą je utrwalać.